ورق های لاستیکی

ورق لاستیکی

وقتی امروز در حال بازگشت به خانه خود هستید یا در شهر قدم می زنید، نگاهی به اطراف بیندازید. ممکن است یک مکان ساخت و ساز برای مرکز خرید جدید یا یک رفتگر خیابانی مشاهده کنید که در جاده های شلوغ راه خود را باز می کند. این کاربردهای مکانی مشترک از ورق لاستیکی است، اما یک فرد عادی ​​ممکن است هرگز از آن آگاه نباشد. ورق های لاستیکی در زندگی روزمره ما نفوذ کرده و کاربردهای آن گسترده می باشد و معمولاً با دنیای صنعتی گره خورده است. با این حال، برخی از دانش موجود در مورد این رول های لاستیکی تنها می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که این محصول در زندگی روزمره ما چقدر مفید است. حال اجازه دهید به موارد ضروری درباره یک ورق لاستیک بپردازیم و حتی نگاهی به نحوه تولید ورق های لاستیکی بیندازیم.

ورق های لاستیکی از چه موادی تهیه می گردند؟

برای شروع، مهم است که بدانید چهار گروه گسترده وجود دارد که این محصول به طور معمول از آنها گرفته می شود. این گروه ها عبارتند از:

  1. لاستیک بازیافتی
  2. لاستیک ترمیم شده
  3. لاستیک مصنوعی
  4. لاستیک طبیعی

لاستیک بازیافتی اساساً از خرده لاستیک بازیافتی ساخته می شود که با استفاده از چسب، دوباره کنار هم قرار می گیرد. این را نباید با مواد بازیافتی، که از لاستیک های بازیافتی و سایر قطعات دور ریخته شده نیز ساخته می شوند، اشتباه گرفت.

لاستیک ترمیم شده از نوع آتشفشانی زدایی است که مجدداً از طریق جوشانده شدن، تشکیل لاستیک ورق را می دهد.

لاستیک مصنوعی یکی از گستره ترین دسته های لاستیکی به شمار می آید. این دسته از لاستیک ها عمدتاً از بوتا دی ان و استایرن که از محصولات جانبی نفت می باشد تولید می شوند. این گازها را می توان با چندین ماده مختلف ترکیب کرد و ورق هایی تولید کرد که دارای خصوصیات شیمیایی و فیزیکی متفاوت هستند.

در آخر، مواد لاستیکی طبیعی وجود دارد که از درخت Hevea Brasilinesis در مناطقی از آمریکای جنوبی، آفریقا و آسیا برداشت می شود. از طریق فرآیند استخراج، شیره یا لاتکس را از درخت خارج می کنند که نوعی چسب مرغوب می باشد. این چهار طبقه اساس رول های مختلف لاستیک را فراهم می کنند و در کاربردهای مختلف برای تأمین نیازهای جامعه مورد استفاده قرار می گیرد.

متریال های استفاده شده در ورق لاستیکی

بخشی از جذابیت ارائه شده از ورق های لاستیکی این است که می توان آنها را با چندین ترکیب مختلف ترکیب کرد و محصولات باکیفیت متفاوت ارائه داد. خواه چیزی بخواهید که به شما مقاومت شیمیایی دهد یا از خارج از آن را محافظت کند.  یافتن ترکیب مناسب ترکیبات ورق لاستیکی برای کاربردهای مختلف ضروری است. در اینجا برخی از محبوبترین ترکیبات و مزایایی که آنها می توانند ارائه دهند آورده شده است.

نئوپرن به دلیل کاربرد گسترده و مقاومت زیاد در برابر مواد شیمیایی و دما در میان محبوب ترین هاست در حالی که SBR مقاومت در برابر سایش و محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش و ازن را ارائه می دهد. ترکیبی از خواص TPR (لاستیک ترموپلاستیک) از لاستیک و پلاستیک می تواند محصول ایده آل برای دمای شدید باشد. EPDM برای استفاده در فضای باز مناسب است زیرا مقاومت بالاتری در برابر UZ و ازن دارد و نیتریل (NBR) در میان سایر مواد شیمیایی در برابر سوخت و روغن مقاوم است. سیلیکون اجازه می دهد تا مواد ورق لاستیک هم مقاومت در برابر مواد شیمیایی و هم دما داشته باشند. لاستیک طبیعی (NR) به طور معمول در ترکیب با سایر ترکیبات استفاده می شود. با استفاده بسیار زیاد و کاربردهای مختلفی که این لاستیک های ورقی دارند، بدیهی است که چرا آنها بخشی از استفاده روزمره ما هستند.

طراحی و ساخت انواع قطعات لاستیکی

اکنون که به درستی با این انتخاب نسبتاً گسترده ترکیبات آشنا شدید، می توانیم نگاهی به نحوه تولید ورق لاستیک بیندازیم. دو روش غالب در ایجاد ورق یا رول وجود دارد که در ساخت این محصولات موثر است. از روش اول به عنوان قالب سازی یاد می شود که فرآیند تشکیل یک ترکیب به شکل خاص با استفاده از قالب است. این روش معمولاً ارزان تر و برای برای محصولات پیچیده تر کاربرد دارد. از آنجا که می توان محصولات را به سفارش خود ساخت، این امر هزینه های کلی کالاهای لاستیکی گران قیمت “Spec Grade” را کاهش می دهد. با این حال، این روش به اندازه اکستروژن محبوب نیست.

اکستروژن فرآیندی است که در آن مواد اولیه درون دستگاهی به نام اکسترودر قرار گرفته  و تحت فشار مجبور می شوند تا به شکل های خاصی از لاستیک  تبدیل شوند. اکسترودر لاستیکی دارای دو قسمت اصلی نوار نقاله پیچ برشی گرم شده و قالب تشکیل شده است. وقتی که بخواهید مواد بیشتری تولید کنید این مساله مقرون به صرفه بودن را اثبات می کند، زیرا طول بیشتری ایجاد شده و قابلیت تولید بیشتر است. این روش به طور معمول برای ایجاد مواد ورق لاستیکی استفاده می شود که واشرها را می بندد، تسمه های نقاله را تشکیل می دهد و حتی از تجهیزات آزمایشگاهی محافظت می کند.

انواع ورق های لاستیکی و کاربردهای آن

ورق سیلیکونی پارسین صنعت

ورق سیلیکونی

لاستیک سیلیکون یک الاستومر (ماده ای شبیه لاستیک) است که از سیلیکون تشکیل شده است. این لاستیک  حاوی سیلیکون همراه با کربن، هیدروژن و اکسیژن می باشد. از لاستیک های سیلیکون به طور گسترده ای در صنعت استفاده می شود و از آن فرمولاسیون های مختلفی وجود دارد. لاستیک های سیلیکون اغلب پلیمرهای یک یا دو بخشی هستند. لاستیک سیلیکون عموماً غیر واکنشی، پایدار و مقاوم در برابر محیطهای شدید و دمای 55 تا 300 درجه سانتیگراد (70-570 درجه فارنهایت) است. این در حالی است که خواص مفید خود را حفظ می کند.

ورق لاستیکی سیلیکون به دلیل مقاومت حرارتی، خاصیت انعطاف پذیری مناسب و نداشتن هیچگونه عوارضی برای سلامتی انسان جهت استفاده در محیط های حرارتی و محیط هایی که با مواد غذایی یا دارویی تماس دارند مناسب می باشد. به دلیل این خصوصیات و سهولت ساخت و شکل دهی آن، لاستیک سیلیکون را می توان در محصولات متنوعی از جمله مقره های خط ولتاژ، صنعت خودروسازی، محصولات پخت و پز، پخت و نگهداری مواد غذایی، پوشاک، تجهیزات پزشکی و ایمپلنت و … یافت.

ورق سیلیکون عموما به صورت رول ( از ضخامتهای ۰/۵تا ۲۰ میلیمتر) و در دو نوع ساده و مسلح شده با پارچه فایبرگلاس عرضه می گردد.

برای مشاهده انواع ورق های سیلیکونی اینجا کلیک کنید.

ورق ضد سایش

ورق ضد سایش نوعی ورق است که در حالت نورد نورد تولید می شود. نورد (Rolling) یکی از روش‌های شکل‌دهی مواد دارای قابلیت موم‌سانی است. در دماهای پایین و نزدیک دمای اتاق تنها فلزات و برخی از پلیمرها قابلیت مومسانی مناسب از خود نشان می‌دهند. ورق ضد سایش برای مدت زمان بسیار طولانی قابلیت و کیفیت خود را حفط می کند. در واقع این نوع ورق  به طور خاص برای عمر طولانی و شرایط سخت طراحی شده است. به دلیل این ویژگی در زمینه های معدن، معدن سنگ، نوار نقاله ، حمل مواد و ساخ و ساز به کار می رود. ورق های ضد سایش در ضخامت های بین 1.5 تا 20 میلی متر به صورت شیت قابل عرضه می باشد.

  • ورق هاردوکس HARDOX
  • ورق ولدوکس WELDOX
  • ورق دورستات DUROSTAT
  • ورق دیلیدور DILLIDUR
ورق های لاستیکی

لاستیک ضد روغن nbr

لاستیک ضد روغن (NBR)

لاستیک نیتریل، همچنین به عنوان لاستیک نیتریل بوتادین، NBR ، Buna-N و لاستیک اکریلونیتریل بوتادین شناخته می شود. یک لاستیک مصنوعی است که از اکریلونیتریل (ACN) و بوتادین گرفته شده است. این لاستیک مقاومت بالایی در برابر روغن، سوخت و سایر مواد شیمیایی دارد. پایداری NBR در دمای 40- تا 108 درجه سانتیگراد (-40 تا 226 درجه فارنهایت) آن را به ماده ای ایده آل برای کاربردهای هوانوردی تبدیل می کند.

انعطاف پذیری آن NBR را به ماده ای مفید برای دستکش های آزمایشگاهی یکبار مصرف، تمیز کردن و معاینه تبدیل می کند. لاستیک نیتریل نسبت به لاستیک طبیعی در برابر روغن ها و اسیدها مقاومت بیشتری دارد و از مقاومت بالاتری برخوردار است اما از انعطاف پذیری کمتری برخوردار است. بنابراین دستکش های نیتریلی نسبت به دستکش های لاستیکی طبیعی ضد سوراخ هستند.

ورق لاستیکی ضد روغن (NBR Rubber Sheet) مصارف مختلفی در صنایع دارد که خواص ظاهری آن، مشکی رنگ با سطح صاف و براق است.

مقاومت دمایی لاستیک ضدروغن NBR از 59_الی 21 درجه سانتیگراد  می باشد.

لاستیک ضد سایش PBR

اولین نوع الاستومر مصنوعی لاستیک پلی بوتادین (PBR) می باشد. بسیار شبیه به لاستیک طبیعی و پلی ایزوپرن است. این لاستیک برای کاربردهایی که نیاز به قرار گرفتن در دمای پایین هستند مناسب می باشد. PBR کاربرد عمده ای به عنوان اصلاح کننده ضربه برای رزین پلی استایرن و کریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS) دارد.

میزان چسبندگی و مقاومت پارگی و استحکام ضعیفی دارد. دارای پایین ترین دمای شیشه ای شدن است و به راحتی تا دمای _60 درجه سانتی گراد عملکرد مطلوبی از خود نشان می دهد. به همین منظور برای به دست آوردن خواص مطلوب از آن به صورت الیاژ با دیگر لاستیک ها استفاده می شود. ترکیب BR-SBR به عنوان ورق لاستیکی ضد سایش استفاده می گردد.

انواع ورق های لاستیکی مورد نیاز مشتری توسط شرکت پارسین صنعت تولید و ارائه می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *